Аромати з запахом моху

Ліхенологія – порівняно молода наука, їй трохи більше 200 років.

Відлік йде від 1803 р., саме в цьому році учень Карла Ліннея Ерік Ахариус опублікував свою працю «Методи, за допомогою яких кожен зможе визначати лишайники».
Деякі вчені вважають, що саме лишайники і були тією самою «манною небесною», яка нагодувала прірву народу. Адже лишайник це суміш гриба і водорості, крапни води, і він збільшиться в об’ємі. А взагалі лишайники шалено красиві.

Чому ми заговорили про лишайниках? Просто дубовий мох, всім нам відомий компонент парфумерних композицій, виявляється зовсім і не мох, а лишайник! Точніше кілька їх різновидів. Мох запашний (Evernia prunastri) і мох клеверовидный (E. furfuracea.), зростаючі на дубі, а також на деяких фруктових і соснових деревах містять летючі ароматичні речовини з особливим мшистым, землистим запахом, які можна екстрагувати для отримання резиноида, конкрету і абсолю. Справжній дубовий мох відноситься до Evernia prunastri, а E. furfuracea, зростаюча на соснах і фруктових деревах зазвичай називається деревним мохом або капустяним мохом.

Мох в парфумерії
Використовується в парфумерії та фармацевтичної промисловості мох являє собою суміш цих видів. Справжній дубовий мох відрізняється дуже сильним і тонким ароматом. Екстракцію часто виробляють з допомогою бензолу або петролейного ефіру, але продукт на виході годиться лише для ароматизації мила. А ось, якщо конкрет обробляти гарячим спиртом, то виходить абсолю дубового моху, Його використовують у парфумерії. Причому залежно від спирту у абсолю з’являються нові відтінки, метанол приміром дає анісову ноту. Резиноїди і ефірне масло дубового моху використовується для приготування чоловічих одеколонів або шипров.

А ось мох Flullania tamarisci використовують для створення парфумерних композицій з запахом фужера, фіалки, східного букета і навіть троянди! А ще дубовий мох прекрасний фіксатор запаху.

Chanel N°19 Chanel
Вінтажні духи, прекрасні, опалово-зелені і мшистые. Дзвінка трав’яна гіркота і солодкість квіткового букета. Немає шлейфу, ну і добре. Головне, що я їх чую. Захоплююся! Люблю! Березі!

Macassar Rochas
Як же довго я його шукала! Цього суворого дядька, цього берсерка, стійкого і глибокого! Дуже гарний шипр старої закалки. Гіркота полину і пил моху, лід бергамоту і похмурість ветівера . Але це тільки дублена вітрами мандрів шкіра, а в грудях б’ється гаряче і сміливе серце спецій, смол і квітів. Шедеврально!

Knowing Estée Lauder
Дуже красивий квітковий шипр. У старій версії мох, пачулі солістами, разом з альдегідами дають деяку різкість, яка слабкодухих може шокувати. Але все-таки варто почекати, коли парфуми зігріється шкірою або теплою порою року. Він стане квітково-специевым, дуже яскравим і незабутнім.

Mystere Rochas
Що робить жінку бажаною, але такою недосяжною? Можна цю загадкову субстанцію укласти в кришталевий флакон? Як цей аромат вибирає свою пані? Чому для одних це шедевр, а іншим запах мила?
Щоб відповісти на ці запитання, спробуйте Mystere Rochas, приручити, якщо зможете, розгадати його таємницю!

Dior Dune
В моєму літньому есприте моху майже не чутно, можливо він просто фіксатор аромату, а може в мене такий ніс. Але Дюн я обожнюю за гарячу солону і солодкість, за настрій і за легенду.

Рекомендуємо переглянути майстер клас по манікюру:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *