Фурункул на обличчі

Фурункул на обличчі – сумнівне оздоба. Крім того, гнійне запалення супроводжується болем і може поширюватися на здорові ділянки шкіри. З’ясуємо, що є причиною фурункульозу, як він протікає і які методи підходять для лікування проблеми.Від чого з’являються фурункули на обличчі?

Гнійне запалення з’являється в результаті інфікування золотистим стафілококом. Провокуючими факторами при цьому стають:

 • зниження імунного захисту;
 • травмування поверхні шкіри;
 • недотримання банальної гігієни;
 • ендокринні захворювання;
 • авітаміноз;
 • грибкові ураження.

Усі ці фактори полегшують проникнення стафілокока в волосяний мішечок, внаслідок чого розвивається запалення.

Симптоми фурункулів на обличчі

Дізнатися про можливість появи фурункула можна по характерного свербіння, який з’являється в місці проникнення інфекції. Через пару днів ділянку шкіри подпухает і червоніє – утворюється запальний інфільтрат.

Припухла поверхню шкіри підводиться в центральній частині у вигляді конуса. Його верхівка являє собою змертвілі тканини, тому можна помітити характерну чорну крапку. По мірі дозрівання фурункул заповнюється гнійним вмістом.

Серед симптомів можна виділити біль, яка присутня практично постійно і посилюється під час дотику до запаленої ділянки. Нерідко дозрівання фурункула супроводжується підвищенням температури тіла.

Дозрівання триває близько тижня, після чого нарив мимовільно проривається і разом з гноєм виходить стрижень. На жаль, в результаті самоочищення великого чірья на шкірі залишається помітний рубець.

Як позбутися від фурункула на обличчі?

Поява одиночного чірья часто ігнорують і проводять лікування самостійно, використовуючи поширені народні рецепти. Однак подібне лікування фурункула на обличчі може призвести до періодичних висипань. Тому бажано звернутися за допомогою до медиків, щоб повністю позбутися проблеми.

Трапляється, що фурункульоз протікає важко і проходить лікування в стаціонарному відділенні. Але в більшості випадків достатньо дотримуватися рекомендації дерматолога, щоб уникнути ускладнень. Лікування проводять комплексно, використовуючи медикаментозну терапію, фізіотерапевтичні процедури і хірургічне втручання:

  1. Медикаментозна терапія включає обробку запаленої ділянки антисептичними розчинами. Це допомагає усунути ризик поширення інфекції на здорові тканини. При хронічній формі фурункулів на обличчі і ускладненому перебігу застосовують антибіотичні препарати широкого спектру. Призначають їх до дозрівання гнійника, коли утворюється щільний інфільтрат. Після самоочищення нариву рекомендують мазь від фурункулів на обличчі. Місцева терапія антибактеріальною маззю допомагає уникнути інфікування ранки.
  2. Найчастіше для попередження ускладнень фурункул розкривають, очищають від гнійного вмісту і промивають перекисом водню. У цьому випадку після невеликої операції також проводять антибактеріальну терапію за допомогою таких мазей, як Левомеколь або Саліцилова.
 1. Фізіотерапія УФ променями показана для швидкій регенерації тканин. Крім того, можна прискорити дозрівання чірья за допомогою лазерної терапії.

Видавлювати гнійник самостійно категорично заборонено! Внаслідок недбалих дій можна провокувати погіршення ситуації.

Знаючи, чому на обличчі з’являються фурункули, можна уникнути проблеми. Для цього достатньо зміцнювати імунітет, лікувати хронічні захворювання і дотримуватися правил особистої гігієни.

Рекомендуємо переглянути майстер клас

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *