Коли з’явилася мода на видалення волосся

Якщо говорити про Росію, то в книгах згадується про те, що жінки почали видаляти волосся під пахвами лише в 20 столітті.

Не дивлячись на те, що відкриті сукні увійшли в моду вже в 17 столітті складно уявити, що красуні вважали за краще демонструвати суспільству рослинність на своєму тілі.

Відомо, що ще в XIV столітті до н. е. єгиптяни голили волосся на тілі, причому в основному це робили чоловіки, оскільки вважалося, що у Богів волосяний покрив відсутній. Як бритви використовувалася гостро заточена тонка мушля.

Очевидно, що подібний спосіб не давав бажаного результату, втім і зараз відносно багатьох повністю влаштовує гоління, адже як метод він далеко не досконалий.

На щастя єгипетська цариця Нефертіті відкрила новий і дуже зручний спосіб видалення волосся, який користується популярністю серед сучасних красунь (правда в удосконаленому вигляді) — шугарінг, або видалення волосся за допомогою густої цукрової пасти.

У той далекий час як липкого складу використовувалася маса з меду, воску і соку рослин. Отримана субстанція мала густу консистенцію, була в’язкою і липкою і чудово захоплювала волоски, дозволяючи жінкам насолоджуватися гладкою і красивою шкірою досить тривалий час.

Також відомо, що єгиптяни використовували пінцет, поштучно видаляючи з його допомогою волоски. Складно уявити скільки часу було потрібно жінкам і чоловікам на те, щоб позбутися від небажаних волосся на тілі.

Невідомо скільки б часу єгиптянам довелося обходитися подібним способом депіляції, якби не кмітливість римлян. Адже саме римські жінки придумали епіляцію за допомогою нитки.

В наші дні подібна методика досить часто використовується при корекції брів. Майстри з легкістю і практично безболісно видаляють непотрібні волоски, надаючи бажану форму і вигин.

Але повернемося до IV століття до н. е. Щоб домогтися гладкою і ніжної шкіри, а головне позбутися від густої рослинності на тілі, римські жінки розпарювали шкіру в лазні, а потім, накручуючи кожен волосся на грубу нитку, висмикували його. Заняття досить кропіткий і тривалий, зате ефект радував.

В XIV столітті були винайдені аналоги сучасних воскових смужок. Творцями цього винаходу стали наложниці одного з турецьких султанів. Щоб догодити свого пана і вразити його гладкістю і красою своїх ніг, жінки розлучалися з небажаними волоссям за допомогою таких смужок з холодним воском.

У Росії ця мода прийшла тільки 18-19 столітті!

Цікаво, що в середні століття видаляли волосся не тільки на тілі, але і на голові!

Так, наприклад, Єлизавета, Королева Англії, бажаючи підкреслити гарний високий лоб, видаляла волосся аж до самого потилиці. Вона вважала, що така маніпуляція робить її обличчя свіжим і молодим.

Мода постійно змінюється, а бажання бути красивим залишається. Добре, що до послуг сучасних чоловіків і жінок представлено величезну кількість послуг і фахівців, готових їх надати швидко і якісно!

Рекомендуємо переглянути майстер клас по манікюру:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *