Можна протирати обличчя хлоргексидином?

Хлоргексидин – препарат, що володіє антисептичними і антибактеріальними властивостями.

Завдяки цим якостям, його широко використовують в медицині, а також у косметології для позбавлення від вугрової висипки.Чи можна при прищах протирати обличчя хлоргексидином?

Безсумнівно, препарат допомагає знищити патогенні мікроорганізми, які часто призводять до утворення акне. Крім антибактеріальної та антисептичної дії, хлоргексидин знижує запалення. Тому його іноді рекомендують застосовувати навіть при гнійних висипах.

Проте варто пам’ятати, що протирати обличчя хлоргексидином від прищів часто не можна. Надмірне використання препарату і перевищення дозування призводять до сухості шкіри, появи свербежу, алергічної реакції. Тривале застосування здатне спровокувати розвиток дерматиту, що явно не поліпшить стан шкіри.

Протирати обличчя хлоргексидином?

Як правило, препарат використовують у вигляді компресу:

  1. Ватний тампон просочують аптечним розчином хлоргексидину.
  2. Потім диск прикладають до проблемних ділянок.
  3. Тривалість процедури не повинна перевищувати 2-х хвилин.
  4. Після закінчення процедури шкіру промивають теплою водою.

Курс лікування зазвичай становить 3-5 днів. Протягом доби потрібно виконати обробку шкіри 3 рази.

При цьому саме можна протирати обличчя хлоргексидином, а не накладати компреси. Для цього змоченим в розчині ватним диском очищають шкіру, намагаючись більше уваги приділяти ділянкам з вугровим висипом. Протирати обличчя хлоргексидином можна кожен день протягом усього курсу лікування.

Можна протирати обличчя хлоргексидином для профілактики прищів?

Антисептичні властивості препарату дозволяють використовувати його в якості профілактичного засобу. Необхідно пам’ятати, що в цьому випадку протирання рекомендується виконувати не частіше разу на тиждень. Попередньо треба вмити обличчя, розпарити і очистити за допомогою м’якого пілінга. Це дозволить підвищити ефективність процедури.

Протипоказання до використання засоби

Якщо шкіра дуже тонка, суха чи відрізняється підвищеною чутливістю, застосовувати хлоргексидин категорично заборонено. Крім того, протирання шкіри препаратом не рекомендується при вагітності та лактації. Перед процедурою обов’язково треба переконатися у відсутності алергії.

Ефективність хлоргексидину може знизитися при використанні фармакологічних засобів. Щоб дізнатися, чи немає застосовувати препарат у таких випадках краще проконсультуватися у косметолога або дерматолога.

Рекомендуємо переглянути майстер клас

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *