Roja Dove: парфумер тижня

Герой сьогоднішньої тижні – професор парфумерії, парфумерний історик і знаменитий «ніс» Роже Давши. Його парфумерна кар’єра почалася в 1981 році, коли він почав працювати в Guerlain. Через 20 років він створив свій власний бренд Roja Parfums.

Завдяки йому заново були випущені аромати Le Dix і Quadrille від Balenciaga, Coeur-Joie від Nina Ricci. Він зміг домогтися ексклюзивних поставок Dior Diorling і Diorama, Caron En Avion і Coup de і Ombre Rose від Jean-Charles Brosseau, які раніше можна було знайти тільки у флагманських бутиках в Парижі. Крім роботи над своїми ароматами, Roja Dove співпрацює з широким колом інших лейблів, організацій і приватних осіб на протязі багатьох років.

Що вплинуло на Ваш вибір професії?
Парфумерією я почав займатися дуже давно, створюючи аромати для приватних клієнтів. Оскільки це були індивідуальні замовники — видання для них були іменні. Зараз, крім таких клієнтів у мене є свій магазин — Haute Parfumerie в Harrods.

Ви самі створюєте парфуми, або працюєте з ким-то в команді?
Всі аромати створюю сам.

Розкажіть про бутік Haute Parfumerie, його вітрина на фото виглядає просто приголомшливо.
Ідея була така, що відвідувач, проходячи повз, при погляді на вітрину повинен відчувати себе маленькою дитиною. Він дивиться на вітрину з солодощами і хоче до них дістатися.

Ваш джерело натхнення?
Аромат моєї матері. Пам’ятаю, коли я був ще зовсім дитиною, і вона прийшла в мою спальню, щоб поцілувати мене перед сном, я почув її запах. Створюючи аромати, я завжди згадую його.

Улюблений аромат іншого «носа»?
Parfums de Champs-Elysees від Guerlain. Я вважаю, що це один з найбільш екстраординарних видань, створених за всю історію.

Улюблений запах?
Жасмин — за його чуттєвість, лабданум – за його гладку, димний, шкірну ноту і амбру за витонченість і чуттєвість.

З ким із відомих парфумерів минулого Ви б з задоволенням зустрілися?
з Francois Coty.

Які б питання Ви йому, обов’язково, задали?
Що він думає про те, що його сучасники-парфумери не використовували екстракти і синтетичні інгредієнти, на яких пізніше були побудовані великі аромати 20-х і 30-х років.

Якби була машина часу, в який час вирушили б жити?
Я б хотів жити в 1910-ті роки

Для кого із знаменитостей Ви б створили аромат?
Elsa Schiaparelli. На початку двадцятого сторіччя вона була представницею «анти-эстеблишмента», але в той же час спокушала їх усіх.

Якщо б Ви могли винести звідти що-небудь з собою в сьогодення, то що б це було?
Літр Parfums de Champs-Elysees від Guerlain (1904) у знаменитому флаконі Baccarat.

Автором будь ароматів хотіли б стати?
Shalimar, Opium, Must de Cartier і Vol de Nuit.

Скільки ароматів повинно бути в колекції у жінки?
Під кожен образ повинен бути як мінімум один аромат.

Яким Ви бачите майбутнє парфумерії?
Відвідавши велика кількість країн я зрозумів, що по всьому світу люди незадоволені тими невиразними в більшості своїй ароматами, які заповнюють ринок. Багато люди губляться в океані новинок. Думаю, що в майбутньому ця тенденція продовжиться, як би сумно це не було.

Над чим зараз працюєте?
Я працюю над чоловічим ароматом. Не знаю, коли він з’явиться у продажі, він народиться тоді, коли народиться. Ви повинні розуміти, що це повністю творчий процес і ні краплі маркетингу.

Рекомендуємо переглянути майстер клас по манікюру:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *