ТЕСТ: ЧИ ЛЕГКО ВАМ БУДУВАТИ ВІДНОСИНИ З КОЛЕГАМИ?

Яку манеру поведінки ви віддаєте перевагу в робочому колективі: ви мовчун і сторонній спостерігач або ж «перша скрипка» і активний діяч в колі своїх колег? Ким себе вважаєте ви? Визначити це допоможе наш тест. Відповідайте на питання однозначно: «Так» або «Ні».

1. Ви любите бути в центрі уваги?
2. Вам легко вдається знайти тему для розмови з незнайомою людиною?
3. Ви завжди уважно слухаєте співрозмовника?
4. Чи є хоча б дві області, в яких ви добре розбираєтеся?
5. Вас дратує, якщо вашою точкою зору нехтують?
6. Ви любите більше говорити, ніж слухати?
7. Хороший ви оратор?
8. Чи Будете ви продовжувати розмову, якщо тема розмови вам не відома?
9. Ви любите давати поради?
10. Чи маєте ви власну думку з будь-якого питання?
11. Ви дасте зрозуміти співрозмовнику, якщо тема розмови вам не цікава?
А тепер підрахуйте результати. За кожну позитивну відповідь поставте собі п’ять балів і визначіть остаточну суму балів.
Якщо ви набрали від 0 до 18 балів – вас можна віднести до однієї з двох категорій. Ви або мовчун, з якого слова не можна витягнути, або ви любите поговорити, причому ви настільки товариська людина, що спілкування з вами часто намагаються уникати. Але це не міняє одного: спілкуватися з вами не завжди приємно. Вам буде важко знайти контакт з колегами по роботі. Спробуйте попрацювати над собою. Постарайтеся з великою увагою ставитися до своїх співрозмовників, і вам вдасться знайти точки дотику.
Якщо ви набрали від 19 до 37 балів – найімовірніше, ви не дуже товариська людина. Але це обставина аніскільки не благає ваших достоїнств. Ви завжди приємний і уважний співрозмовник, т. к. перш за все ви вмієте слухати. Ваші близькі давно звикли до такого стану речей, і коли ви буваєте » не в дусі, своїм небажанням вислухати можете випадково образити людину, самі того не бажаючи. Вам слід перестати бути «жилеткою», у яку можна виплакатись. Спробуйте заявити про своє «Я» привселюдно, вам безсумнівно сподобається виступати в новій для себе ролі оратора! Крім того, щоб зробити кар’єру, вам доведеться не тільки підтримувати колег радою, але і висувати власні ідеї. Поки ви цього не почнете робити, вам так і доведеться залишатися в тіні своїх менш сором’язливих колег.
Якщо ви набрали від 38 до 55 балів – людям приємно спілкуватися з вами. Друзі не можуть без вас обійтися. Коли вас немає поруч, створюється враження, що чогось не вистачає. Ви без праці заповнюєте своїми розмовами всі виникаючі паузи. Ви – душа будь-якої компанії. І навіть з тими людьми, яких ви бачите вперше, ви ведете себе так, немов ви хороші знайомі. І це прекрасно! Ви зможете налагодити контакт і з колегами по роботі, і з керівним складом. Вас відразу помітять і почнуть просувати по службі. Ви ніколи свого не пропустіть і вже точно не будете здаватися без бою. Але, може, іноді слід давати можливість висловитися і іншим людям? Спробуйте виступити в незвичній для себе ролі слухача, це дозволить налагодити більш близький контакт із співрозмовником.

Рекомендуємо переглянути майстер клас по манікюру:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *