Як підібрати кольорову гаму макіяжу

Побачивши красиву річ на моделі з глянсового журналу або ефектний макіяж у майстер-класі, будь-яка жінка тут же прагне взяти на озброєння інформацію і випробувати на собі. Але на ділі виявляється, що відтінки макіяжу зовсім не підходять для нашого тону шкіри і кольору очей. Так само як і вибрані кольори одягу зовсім не підкреслюють природний відтінок волосся або очей. Що ж робити, як вибрати ідеальний колір макіяжу та одягу для себе? Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Колірний або хроматичний коло

І ось ви знову помилилися у виборі макіяжу або одягу. Чому так сталося? Напевно, був порушений основний принцип: найпростіше вибрати потрібний контрастний відтінок можна, якщо використовувати спеціальний «колірне коло» або «Хроматичний коло».

Кожна з нас індивідуальна, і те, що підходить одній дівчині, абсолютно ні до особи іншій. А хроматичний коло складений так, що будь-яка представниця прекрасної статі може, не мудруючи лукаво, підібрати оптимальну колірну гаму в одязі та макіяжі.

Хроматичний коло придумав художник Йоганнес Іттен.

  • Перший рівень – у центрі розташовані 3 основні кольори: червоний, жовтий, синій.
  • Другий рівень виходить при змішуванні основних кольорів: червоний і жовтий дають помаранчевий, жовтий і синій – зелений, червоний і синій – фіолетовий.
  • Третій рівень виходить при змішуванні основних і вторинних кольорів і відтінків.

Щоб підсилити один відтінок, необхідно в колі вибрати колір навпаки. Якщо поєднувати кольори, розташовані по сусідству, то вони будуть поглинати одне одного. Крім того, при виборі відтінків потрібно звертати увагу на їх «теплоту» або «холодність».

Теплі тони – від жовтого до червоно-фіолетового.

Холодні тони – від фіолетового до жовто-зеленого.

Якщо хроматичні відтінки поєднувати з білим кольором, вони стають більш об’ємними і глибокими. Поєднуючи хроматичні тони з чорним, ви домагаєтеся їх насиченості.

З хроматичним колом, начебто, все зрозуміло. Але який колір прийнято брати за основу? Від чого відштовхуватися при виборі потрібного відтінку? Виявляється, існує 2 варіанти підходу:

— вибір відтінку за кольором очей;

— вибір відтінку за кольором одягу.

Підбір кольорової гамми, макіяжу

Перш ніж приступити до вибору палітри, слід вивчити власний колір очей і визначити, як його краще підкреслити. Тут найпростіше пояснити на прикладі: жінкам з блакитними очима підійдуть персикові і коралові відтінки тіней при бежевому тоні шкіри або бежево-коричневі кольори, якщо шкіра кольору слонової кістки. Просто дивіться на хроматичний коло для вибору макіяжу і підбираєте сподобався відтінок.

Найбільш підходящі кольори для певного кольору очей представлені на зображенні. Холодна і тепла гамма залежить від відтінку шкіри.

До речі, для вибору підходящого, додаткового відтінку необов’язково використовувати тільки принцип контрастності. Комбінувати можна кольору по 3 і 4, використовуючи принципи, представлені на малюнку. Це дозволить поєднувати не 2, а більше кольорів у макіяжі або в одязі.

Щоб визначити свій колірний тип, розглянемо основні характеристики за методом «4 пори року».

  • Зима – шкіра біла з блакитним відтінком або оливкова холодна, волосся чорні з темно-каштановим відливом, очі сірі, блакитні, темно-карі або чорні.
  • Осінь – шкіра бежева або жовтувато-золотиста, волосся руде або медово-каштанове, очі світло-блакитні, бурштинові, золотисто-карі, бурштинові.
  • Весна – шкіра персикова або жовтувато-золотиста, волосся солом’яно-світлі, світло-руде, очі зелені, бірюзові, золотисто-карі.
  • Літо – шкіра молочна з голубуватим відтінком, з попелястим відтінком волосся, очі сіро-блакитні, сіро-зелені, горіхово-карі.

Також рекомендуємо вам пройти тест на визначення кольоротипу і тест вибору кольору помади.

Таблиця підбору кольорів макіяжу

Поєднання макіяжу з обраної одягом

Якщо в одязі домінує певна колірна гамма, необхідно врахувати, що відтінок помади, рум’ян і лаку для нігтів повинен поєднуватися з нею.

Вважається, що чим яскравіше палітра в одязі, тим яскравіше повинна бути помада. Це правило не відноситься до жінкам зі світлою шкірою і світлим волоссям, якими слід вибирати помаду більш спокійного відтінку.

Якщо в одязі переважають чорні або білі відтінки, макіяж може бути спокійним, так і яскравим – все залежить від заходу, на який ви збираєтеся.

Вибравши одяг червоного кольору, відтінки макіяжу слід підбирати залежно від того, холодний або теплий колір костюма. Червоно-фіолетові вбрання гармонують із сливовими квітами, червоно-оранжеві з жовтими, коричневими, помаранчевими і їх відтінками.

М’які коричневі тони в одязі добре поєднуються з різними теплими відтінками від світло-абрикосового до жовто-коричневого. Сіро-коричневі відтінки гармонують з холодною рожево-ліловим і сливової палітрою.

Рекомендуємо переглянути майстер клас по манікюру:

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *