Чи можна мити голову кожен день?

Бажання завжди виглядати доглянуто і привабливо для багатьох жінок є першорядним. А це, як відомо, вимагає щоденної копіткої праці, однією з найважливіших складових якого є догляд за волоссям. Деякі дівчата вважають, що для бездоганного зовнішнього вигляду потрібно обов’язково кожен день мити голову.

Дійсно, в міських умовах, де підвищений рівень загазованості та запиленості повітря, шевелюра забруднюється досить швидко. Проблема швидкого забруднення пасом в більшій мірі стосується власниць жирного волосся і коротких стрижок, на думку яких тільки щоденне миття дозволяє підтримувати зачіску порядку. Але чи можна мити голову шампунем щодня, чи це не є шкідливим, задумується далеко не всі.

Що буде, якщо мити голову кожен день?

Під час миття голови волосся усуваються не тільки забруднення, але захисна плівка, що оберігає їх від агресивного впливу ззовні і живить їх необхідними речовинами для підтримки нормального рівня зволоженості, еластичності і міцності. Ця плівка утворюється за рахунок функціонування сальних залоз, що знаходяться в шкірі голови. Для того, щоб захисна плівка на волоссі відновилася, потрібно кілька днів. Тому при щоденному митті вона не встигає відновитися, що призводить до послабленню, висушування і ламкості волосся, особливо на кінчиках.

До такого щоденного стресу, як правило, додається використання фена, також не кращим чином впливає на стан волосся, адже далеко не завжди є можливість висушувати волосся природним шляхом.

У результаті щоденного миття волосся сальні залози можуть почати функціонувати неправильно – надмірно виробляючи секрет або, навпаки, виділяючи її в недостатній кількості. Цим можна пояснити той факт, що в більшості випадків жирні волосся жирних швидше в результаті частого миття, а при сухому типі волосся додаються такі неприємності, як лупа і випадання волосся.

Враховуючи це, з надмірною жирністю або сухістю волосся слід боротися не за допомогою почастішання водних процедур, а, звернувшись до фахівця, з’ясувати причину і підібрати відповідні лікувальні засоби для догляду за шкірою голови і волоссям.

Багато фахівців вважають, що не можна мити голову кожен день, а оптимальна частота миття голови шампунем становить:

  • при жирних волоссі раз у 2-3 дні;
  • при нормальних – 1-2 рази в тиждень;
  • при сухих – раз в 5-7 днів.

При цьому велике значення має якість і температура води, в якій миють волосся, а також використовується шампунь. Бажано мити голову теплою м’якою водою, не водопровідною, а кип’яченою або відфільтрованої. Шампунь обов’язково повинен підходити за типом волосся, перед нанесенням на волосся його слід попередньо спінити в долонях з невеликою кількістю води. Не слід забувати про використання кондиціонерів і бальзамів-ополіскувачів після кожного миття голови.

Як підтримувати охайний вигляд волосся між миттям?

Щоб волосся виглядали охайно без частого миття, рекомендується дотримуватися наступних порад:

  1. Не захоплюватися використанням укладальних засобів (лаків, пінок, спреїв і т. д.), які сильно обтяжують і забруднюють волосся.
  2. Відмовитися від звички постійно чіпати волосся руками протягом дня, поправляючи зачіску.
  3. При підвищеній жирності волосся в проміжках між водними процедурами для голови використовувати сухий шампунь, відмінно поглинає надлишковий жир (в якості нього можна застосовувати рисову чи вівсяну борошно дрібного помелу).

Рекомендуємо переглянути майстер клас

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *